Ana içeriğe atla

Bir Pazar günü...

Bugün ayaklarımı evdeki sehpa yerine denize doğru uzattım...

Bütün herkese sırtınızı dönüp, denize doğru ayaklarınızı uzatıyorsanız ve elinizdeki gazetenin öteki yüzü denize bakıyorsa, ruhunuz kuru bir sandalyenin üstünde keyifle yayılabilir.

Pazar gününü memleketinden uzaklarda geçirenlere, sohbete veya sadece boş oturmaya gelenlere göre bir yer burası. Masanızda muhtemelen gidenlerin artıkları, sizin oluşucak artıklarınız ve işte siz bir Pazar gününde başkalarının sohbeti içindesiniz.
Sağım, solum, arkam sohbet muhabbet... Sağ tarafımda çocuğunun hangi okula gideceğine karar veren, ama en büyük endişesinin Amerika'dan hala gelmemiş olan Hermes çantası olduğunu vurgulayan bir anne. Solumda eskileri yad eden yaşları 82'den gün aldığı belli 3 eski tüfek. Kendi zamanlarını anıyorlar; mektepten arkadaşlarmış, evlenip barklanmışlar, torun torbaya karışmış sonra eşlerinin ruhunu şad edip gelmişler.

En çok imrenek izlediğim masa en şenlikli olanı dostlar çetesi. Onları görünce kendi arkadaşlarıma olan özlemim daha da arttı. Dedikodular, olaylar, şaşırmalar, fallar, kahkahalar... Ne demişler; bir şehirde aşk ve dostlar yoksa o şehrin dibine kibrit suyu. Neyse ki günün sağlığı afiyette... :)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Masaüstü Arka Planı Olarak Ayarla

Günde ortalama 5 saat durduğum evimdeki duvarların rengini değiştiremiyorum ama 12 saat karşısında durduğum bilgisayarımın arka planını sadece 2 tıkla değiştirebiliyorum.    

Zerrin Tekindor

Ne kadar sıradışı bir ressam olduğunu biliyor musunuz?  Şüpheli bir bakış, Rimeli akmış bir göz, Meraklı bekleyiş, Biraz mavi ya da mutlaka azıcık kızıl Sizi size hatırlatabilir. 

Canavar Cupcakeleri Yerken Şarlo Küvette Uyuyordu

Yazabilirim... En az 12 sayfa yazı yazabilirim. Günleri aylara sığdırıyorum. Bir küçük hafta sonunda filmleri, oyunları, kitapları devirip en sevdiğim insanlarla vakit geçiriyorum. Günde 4 saat uyuyorum. 20 saat yaşıyorum. Gece müziği duyunca kalkıp resim yapıyorum. Müziğe göre bir sandığın tepesinde duvara yapıştırdığım kartonları boyuyorum. En sevdiklerimi daha çok seviyorum. Daha az sevdiklerime kısacık zamanlar ayırıyorum. Şimdi biraz her telden çalalım: Canavar Cingöz: Kitap ayraçlarını benim gibi sevenler varsa bu iştahlı yaratığı yapmak çok kolay. Bir kağıt, uhu, makas ve renkli kağıtlarla hepimizin kendine has ayraçları olabilir. Hayal gücünüzü sınırlandırmayın! Sizinki daha çılgın ya da cici olabilir. Kitap çok sıkıcı olsa bile öyküyü kendinize göre renklendirebilirsiniz. Ve kitaplara notlar almak da aynı etkiyi yaratır. Her kitabın bir yazarı vardı ama sayfalarında kendi hükümdarlığınızı yaratabilirsiniz.  Yaz geldi meyve salatası çılgınlığı başladı. Ne söyledi