Ana içeriğe atla

Bir Pazar günü...

Bugün ayaklarımı evdeki sehpa yerine denize doğru uzattım...

Bütün herkese sırtınızı dönüp, denize doğru ayaklarınızı uzatıyorsanız ve elinizdeki gazetenin öteki yüzü denize bakıyorsa, ruhunuz kuru bir sandalyenin üstünde keyifle yayılabilir.

Pazar gününü memleketinden uzaklarda geçirenlere, sohbete veya sadece boş oturmaya gelenlere göre bir yer burası. Masanızda muhtemelen gidenlerin artıkları, sizin oluşucak artıklarınız ve işte siz bir Pazar gününde başkalarının sohbeti içindesiniz.
Sağım, solum, arkam sohbet muhabbet... Sağ tarafımda çocuğunun hangi okula gideceğine karar veren, ama en büyük endişesinin Amerika'dan hala gelmemiş olan Hermes çantası olduğunu vurgulayan bir anne. Solumda eskileri yad eden yaşları 82'den gün aldığı belli 3 eski tüfek. Kendi zamanlarını anıyorlar; mektepten arkadaşlarmış, evlenip barklanmışlar, torun torbaya karışmış sonra eşlerinin ruhunu şad edip gelmişler.

En çok imrenek izlediğim masa en şenlikli olanı dostlar çetesi. Onları görünce kendi arkadaşlarıma olan özlemim daha da arttı. Dedikodular, olaylar, şaşırmalar, fallar, kahkahalar... Ne demişler; bir şehirde aşk ve dostlar yoksa o şehrin dibine kibrit suyu. Neyse ki günün sağlığı afiyette... :)

Yorumlar