Ana içeriğe atla

If I don't Believe in Love...

Taksim'in göz bebeği İstiklal Kitapevi'nden son günlerin popüler kitabı Brida'yı aldım. Popüler yazarı, duyduğum eleştirelere kabaran merakım değildi sebep. Sebebi çok basit bir kaç satırdı; Ruh-eşimi nasıl tanıyacağım?"

Sanırım daha "cazibeli" bir cümle olamazdı. İşte insanoğlunun yüz yüz yüzyıllardır merak ettiği soru; kıvrandıran, ağlatan, düşündüren, çokça zaman efkardan dibine vurduran "raison d'etre."
Peki nedir bu kitabın alametifaikası diye tek slipte karttan geçirterek sahip oldum bu bilgi kaynağına(?)

Cadılık üstüne yazılmış ilk 100 sayfası şu ana kadar sadece ilginç. Ruh eşinin gözündeki kıvılcım, omzunun üstünden parlayan ışık ve bunu fark etmen için öğrenmen gereken töreler. Paulo cin fikirli üstadımız yine yapmış yapacağını ve "Veronica Ölmek İstiyor" kitabında olduğu gibi insanları bir arayış kurgusuna sürüklemiş.

İlk görüşte aşkı ruha bağlamış, insanın gözünün içinin parlamasına bir kılıf uydurmuş. Çok fena etmemiş ama beklentileri karşıladığını söyleyemiyeceğim. Belki de beğenilerimiz artık çok yüksek özellikle konu aşk ya da içinde aşk olan ne varsa.
Bu sorunun cevabını, biz fani insanoğlu belki sürüyle yanılsamayla arayama devam edeceğiniz... Bizim de töremiz böyle öğretiyor Paulo amca.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Masaüstü Arka Planı Olarak Ayarla

Günde ortalama 5 saat durduğum evimdeki duvarların rengini değiştiremiyorum ama 12 saat karşısında durduğum bilgisayarımın arka planını sadece 2 tıkla değiştirebiliyorum.    

Zerrin Tekindor

Ne kadar sıradışı bir ressam olduğunu biliyor musunuz?  Şüpheli bir bakış, Rimeli akmış bir göz, Meraklı bekleyiş, Biraz mavi ya da mutlaka azıcık kızıl Sizi size hatırlatabilir. 

Canavar Cupcakeleri Yerken Şarlo Küvette Uyuyordu

Yazabilirim... En az 12 sayfa yazı yazabilirim. Günleri aylara sığdırıyorum. Bir küçük hafta sonunda filmleri, oyunları, kitapları devirip en sevdiğim insanlarla vakit geçiriyorum. Günde 4 saat uyuyorum. 20 saat yaşıyorum. Gece müziği duyunca kalkıp resim yapıyorum. Müziğe göre bir sandığın tepesinde duvara yapıştırdığım kartonları boyuyorum. En sevdiklerimi daha çok seviyorum. Daha az sevdiklerime kısacık zamanlar ayırıyorum. Şimdi biraz her telden çalalım: Canavar Cingöz: Kitap ayraçlarını benim gibi sevenler varsa bu iştahlı yaratığı yapmak çok kolay. Bir kağıt, uhu, makas ve renkli kağıtlarla hepimizin kendine has ayraçları olabilir. Hayal gücünüzü sınırlandırmayın! Sizinki daha çılgın ya da cici olabilir. Kitap çok sıkıcı olsa bile öyküyü kendinize göre renklendirebilirsiniz. Ve kitaplara notlar almak da aynı etkiyi yaratır. Her kitabın bir yazarı vardı ama sayfalarında kendi hükümdarlığınızı yaratabilirsiniz.  Yaz geldi meyve salatası çılgınlığı başladı. Ne söyledi