Ana içeriğe atla

Vah halimize

Bütün şarkılar türküler söylerler hep aynı şeyi, hep aynı zırvalı cümleler. Beylik lafları alır başını gider...
Günlerdir başımı didikleyen, rüyalarımın besin kaynağı geleceğim hakkında düşünüyorum.

Nafile!

Ben planlar yaptıkça bozulan sisteme değil ayak uydurmak, tanıdık ritimde gitmek bile mümkün değil. Eskiden de böyleydi şehir efsanesi gibiydi; düşündüğünün tersi olurdu... kötüsünü düşünürsen ancak iyisi mümkün kılınırdı. hep kafamızda kötü düşünce baloncukları ama iyinin olacağına dair bir umut, öyle geçti güzelim yıllarımız.
Hayallerimiz de buna göre şekillendi. Nazardan gözlerden uzak, maşallahlarla bezeli hayatlarımızı uydurduk kılıflarına gidiyorlar. Nasılsın diye sorulduğunda usulen "eh işte" diyoruz. Süper! diyenini görmedim.
süperlik hayat mı olur ki?! Memnuniyetsizlikten kırıldığımız şu günlerdir kendi halim ilk sırada olmak üzere hepimize üzülüyorum.


Ah biz ah yaşam...

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Masaüstü Arka Planı Olarak Ayarla

Günde ortalama 5 saat durduğum evimdeki duvarların rengini değiştiremiyorum ama 12 saat karşısında durduğum bilgisayarımın arka planını sadece 2 tıkla değiştirebiliyorum.    

Zerrin Tekindor

Ne kadar sıradışı bir ressam olduğunu biliyor musunuz?  Şüpheli bir bakış, Rimeli akmış bir göz, Meraklı bekleyiş, Biraz mavi ya da mutlaka azıcık kızıl Sizi size hatırlatabilir. 

Canavar Cupcakeleri Yerken Şarlo Küvette Uyuyordu

Yazabilirim... En az 12 sayfa yazı yazabilirim. Günleri aylara sığdırıyorum. Bir küçük hafta sonunda filmleri, oyunları, kitapları devirip en sevdiğim insanlarla vakit geçiriyorum. Günde 4 saat uyuyorum. 20 saat yaşıyorum. Gece müziği duyunca kalkıp resim yapıyorum. Müziğe göre bir sandığın tepesinde duvara yapıştırdığım kartonları boyuyorum. En sevdiklerimi daha çok seviyorum. Daha az sevdiklerime kısacık zamanlar ayırıyorum. Şimdi biraz her telden çalalım: Canavar Cingöz: Kitap ayraçlarını benim gibi sevenler varsa bu iştahlı yaratığı yapmak çok kolay. Bir kağıt, uhu, makas ve renkli kağıtlarla hepimizin kendine has ayraçları olabilir. Hayal gücünüzü sınırlandırmayın! Sizinki daha çılgın ya da cici olabilir. Kitap çok sıkıcı olsa bile öyküyü kendinize göre renklendirebilirsiniz. Ve kitaplara notlar almak da aynı etkiyi yaratır. Her kitabın bir yazarı vardı ama sayfalarında kendi hükümdarlığınızı yaratabilirsiniz.  Yaz geldi meyve salatası çılgınlığı başladı. Ne söyledi