Ana içeriğe atla

Radikalizm

Kapattım.

Bugün biraz zaman harcayarak birçok sosyal vızıltıyı susturdum.Tıpkı sabah vızıldayıp duran saat gibi susturuverdim hepsini. Bugün kimin ne yaptığı, nerede olduğu, ne yazdığı umurumda bile değildi. Bugün resmen beni bana sakladım ve hiçbir durumu güncellemeden sessizliğin keyfine vardım.

İnsan kendi sesini özlüyormuş. Başkalarına birşeyler anlatıp dururken harcadığın sesi değil, kendi sesini hani şu içerde susturduğumuz bize aslında doğru yolu göstermek için bir zamanlar yırtınan sesi. Tabi bu gibi durumlar şok etkisi yaratabiliyor. Hayatınızın bazı dönemlerinde ne kadar salak olabildiğinizi, hayatınızdaki bazı insanların şarap gibi yıllandığını bazılarının da öküzgözü şarabından çıkma birer öküz olduğunu farkedebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Masaüstü Arka Planı Olarak Ayarla

Günde ortalama 5 saat durduğum evimdeki duvarların rengini değiştiremiyorum ama 12 saat karşısında durduğum bilgisayarımın arka planını sadece 2 tıkla değiştirebiliyorum.    

Zerrin Tekindor

Ne kadar sıradışı bir ressam olduğunu biliyor musunuz?  Şüpheli bir bakış, Rimeli akmış bir göz, Meraklı bekleyiş, Biraz mavi ya da mutlaka azıcık kızıl Sizi size hatırlatabilir. 

Canavar Cupcakeleri Yerken Şarlo Küvette Uyuyordu

Yazabilirim... En az 12 sayfa yazı yazabilirim. Günleri aylara sığdırıyorum. Bir küçük hafta sonunda filmleri, oyunları, kitapları devirip en sevdiğim insanlarla vakit geçiriyorum. Günde 4 saat uyuyorum. 20 saat yaşıyorum. Gece müziği duyunca kalkıp resim yapıyorum. Müziğe göre bir sandığın tepesinde duvara yapıştırdığım kartonları boyuyorum. En sevdiklerimi daha çok seviyorum. Daha az sevdiklerime kısacık zamanlar ayırıyorum. Şimdi biraz her telden çalalım: Canavar Cingöz: Kitap ayraçlarını benim gibi sevenler varsa bu iştahlı yaratığı yapmak çok kolay. Bir kağıt, uhu, makas ve renkli kağıtlarla hepimizin kendine has ayraçları olabilir. Hayal gücünüzü sınırlandırmayın! Sizinki daha çılgın ya da cici olabilir. Kitap çok sıkıcı olsa bile öyküyü kendinize göre renklendirebilirsiniz. Ve kitaplara notlar almak da aynı etkiyi yaratır. Her kitabın bir yazarı vardı ama sayfalarında kendi hükümdarlığınızı yaratabilirsiniz.  Yaz geldi meyve salatası çılgınlığı başladı. Ne söyledi