Ana içeriğe atla

Rengi başka, tadı başka...

Tesadüfen Burcu'nun blog'unda keşfettim "Philip Ficks"'i.
Fotoğraflara mı aşık oldum, yoksa fotoğraflara bakarken kendimi mi gördümde etkilendim bilinmez. Birkaç arkadaşıma daha yolladım, dedim ki ne görüyorsunuz?


- Aa aynı sen!

Philip'e de söyleyeceğim; gördüğün nesneleri yansıtma şeklin, renkleri, ifadeleri "sanki" aynı ben.

Peki ben olan nedir?

Akşamın 9'unda ofisten çıkan, bütün gün rakamları benzeyenleri ve benzeyemenleri arasında kaynaştıran, asker gibi hizaya sokan, kampanyalar ve medyanın en digital kısmının içindeki Selis'in bu renkli temalarda ne işi var?
Durumun hazin tarafı karşısında kaşlarımı öyle kötü çattımki aldığım radikal kararlara bir yenisini daha ekledim.

Konunun ayrıntılarını ancak gelecek günlerde paylaşacağım...

 

başka türlü bir şey benim istediğim
ne ağaca benzer ne de buluta
burası gibi değil gideceğim memleket
denizi ayrı deniz, havası ayrı hava
nerde gördüklerim, nerde o beklediğim
rengi başka, tadı başka..

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Masaüstü Arka Planı Olarak Ayarla

Günde ortalama 5 saat durduğum evimdeki duvarların rengini değiştiremiyorum ama 12 saat karşısında durduğum bilgisayarımın arka planını sadece 2 tıkla değiştirebiliyorum.    

Zerrin Tekindor

Ne kadar sıradışı bir ressam olduğunu biliyor musunuz?  Şüpheli bir bakış, Rimeli akmış bir göz, Meraklı bekleyiş, Biraz mavi ya da mutlaka azıcık kızıl Sizi size hatırlatabilir. 

Canavar Cupcakeleri Yerken Şarlo Küvette Uyuyordu

Yazabilirim... En az 12 sayfa yazı yazabilirim. Günleri aylara sığdırıyorum. Bir küçük hafta sonunda filmleri, oyunları, kitapları devirip en sevdiğim insanlarla vakit geçiriyorum. Günde 4 saat uyuyorum. 20 saat yaşıyorum. Gece müziği duyunca kalkıp resim yapıyorum. Müziğe göre bir sandığın tepesinde duvara yapıştırdığım kartonları boyuyorum. En sevdiklerimi daha çok seviyorum. Daha az sevdiklerime kısacık zamanlar ayırıyorum. Şimdi biraz her telden çalalım: Canavar Cingöz: Kitap ayraçlarını benim gibi sevenler varsa bu iştahlı yaratığı yapmak çok kolay. Bir kağıt, uhu, makas ve renkli kağıtlarla hepimizin kendine has ayraçları olabilir. Hayal gücünüzü sınırlandırmayın! Sizinki daha çılgın ya da cici olabilir. Kitap çok sıkıcı olsa bile öyküyü kendinize göre renklendirebilirsiniz. Ve kitaplara notlar almak da aynı etkiyi yaratır. Her kitabın bir yazarı vardı ama sayfalarında kendi hükümdarlığınızı yaratabilirsiniz.  Yaz geldi meyve salatası çılgınlığı başladı. Ne söyledi