Ana içeriğe atla

Aşkın psikolojik 500 etkisi

Yabancı, 4 kelime 500 gün.
1.yi anlatıyorum.

1/ Beyinde "aa o kim" etkisi.
2/ Sabah uyanmak için yaşamaktan daha iyi bir neden.
3/ Kemirici merak.
4/ Şüphe.
5/ Tepkilerde değişim.
6/ Umutsuzluk.
7/ Umut.
8/ Umutsuzluk.
9/ Umut.
10/ Belirsizliğin yıkıcı etkisi.
11/ İnkar.
12/ Aşka düşmek.
....
500 days of Summer.
Filmin üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen hala sohbetlerimize konu olması tesadüf değildir.
Aşkın 1. gününden başlayan ve ilerleyen zamanlarda Lost'tan beynimizin alışık olduğu geri dönüşler gerçekleştiren bu gerçekçi filmde keyifle izlenecek herşey var!

Gördüğüm en uzun ikea reklamı var.
Şapşal aşık bakan gözler ve sonra herşey kırıldığındaki hiddetin dışa vurumu var.
Konuya cuk oturan müzikler var. 
Kavuşanlar, ayrılanlar var.
Kavuştuğunu sanan bir oğlan, kavuşmayı istediği kişinin o olmadığını anlayan bir kız var.
*Esas oğlan ile esas kızın kavuşmadığı bir Selvi Boylum Al Yazmalım vardı bizler için. Bu sefer aşkın gaz halinin postmodern versiyonu 500 days of Summer'da.

Gerçekçilik var.

gün 20: summer' ın her şeyini çok seviyorum mesela o kalp şeklindeki doğum izini...
gün 350: summer' ın her şeyinden nefret ediyorum mesela o hamam böceği şeklindeki doğum izinden...

Yorumlar

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Masaüstü Arka Planı Olarak Ayarla

Günde ortalama 5 saat durduğum evimdeki duvarların rengini değiştiremiyorum ama 12 saat karşısında durduğum bilgisayarımın arka planını sadece 2 tıkla değiştirebiliyorum.    

Zerrin Tekindor

Ne kadar sıradışı bir ressam olduğunu biliyor musunuz?  Şüpheli bir bakış, Rimeli akmış bir göz, Meraklı bekleyiş, Biraz mavi ya da mutlaka azıcık kızıl Sizi size hatırlatabilir. 

Canavar Cupcakeleri Yerken Şarlo Küvette Uyuyordu

Yazabilirim... En az 12 sayfa yazı yazabilirim. Günleri aylara sığdırıyorum. Bir küçük hafta sonunda filmleri, oyunları, kitapları devirip en sevdiğim insanlarla vakit geçiriyorum. Günde 4 saat uyuyorum. 20 saat yaşıyorum. Gece müziği duyunca kalkıp resim yapıyorum. Müziğe göre bir sandığın tepesinde duvara yapıştırdığım kartonları boyuyorum. En sevdiklerimi daha çok seviyorum. Daha az sevdiklerime kısacık zamanlar ayırıyorum. Şimdi biraz her telden çalalım: Canavar Cingöz: Kitap ayraçlarını benim gibi sevenler varsa bu iştahlı yaratığı yapmak çok kolay. Bir kağıt, uhu, makas ve renkli kağıtlarla hepimizin kendine has ayraçları olabilir. Hayal gücünüzü sınırlandırmayın! Sizinki daha çılgın ya da cici olabilir. Kitap çok sıkıcı olsa bile öyküyü kendinize göre renklendirebilirsiniz. Ve kitaplara notlar almak da aynı etkiyi yaratır. Her kitabın bir yazarı vardı ama sayfalarında kendi hükümdarlığınızı yaratabilirsiniz.  Yaz geldi meyve salatası çılgınlığı başladı. Ne söyledi