Ana içeriğe atla

Rahmet Ogilvy ile Rahmetli Mesleğim

İşte aldım.

MediaCat yayınlarından genellikle yakınan, yavan bulan biri olan ben, kapakta Ogilvy'in akça pakça yüzünü görünce dayanamadım aldım: Reklam Dünyasının Kralı David Ogilvy.


O kraldı kendi zamanında ve gelecek zamanlarda da bu namını sürdürecekti. Arka kapağın şişirilmiş yazılarına kulak asmadım inanın.
Rahmetli Ogilvy benim rahmetli mesleğimden yadigardı. Yaratıcılığın uslüp ustası hayallerimi yıkmadı şimdilik, tersine her sayfada beni gülümsetmeye devam ediyor. O beklediğim, duyduğum gibi kendine has çizgisinde. Hem de son derece karizmatik bir şekilde.

Kitabın tabutuna son çiviyi çaktıktan sonra yeniden yazarım.

Yorumlar

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Masaüstü Arka Planı Olarak Ayarla

Günde ortalama 5 saat durduğum evimdeki duvarların rengini değiştiremiyorum ama 12 saat karşısında durduğum bilgisayarımın arka planını sadece 2 tıkla değiştirebiliyorum.    

Zerrin Tekindor

Ne kadar sıradışı bir ressam olduğunu biliyor musunuz?  Şüpheli bir bakış, Rimeli akmış bir göz, Meraklı bekleyiş, Biraz mavi ya da mutlaka azıcık kızıl Sizi size hatırlatabilir. 

Canavar Cupcakeleri Yerken Şarlo Küvette Uyuyordu

Yazabilirim... En az 12 sayfa yazı yazabilirim. Günleri aylara sığdırıyorum. Bir küçük hafta sonunda filmleri, oyunları, kitapları devirip en sevdiğim insanlarla vakit geçiriyorum. Günde 4 saat uyuyorum. 20 saat yaşıyorum. Gece müziği duyunca kalkıp resim yapıyorum. Müziğe göre bir sandığın tepesinde duvara yapıştırdığım kartonları boyuyorum. En sevdiklerimi daha çok seviyorum. Daha az sevdiklerime kısacık zamanlar ayırıyorum. Şimdi biraz her telden çalalım: Canavar Cingöz: Kitap ayraçlarını benim gibi sevenler varsa bu iştahlı yaratığı yapmak çok kolay. Bir kağıt, uhu, makas ve renkli kağıtlarla hepimizin kendine has ayraçları olabilir. Hayal gücünüzü sınırlandırmayın! Sizinki daha çılgın ya da cici olabilir. Kitap çok sıkıcı olsa bile öyküyü kendinize göre renklendirebilirsiniz. Ve kitaplara notlar almak da aynı etkiyi yaratır. Her kitabın bir yazarı vardı ama sayfalarında kendi hükümdarlığınızı yaratabilirsiniz.  Yaz geldi meyve salatası çılgınlığı başladı. Ne söyledi