Ana içeriğe atla

Ey Güneşli Pazartesi

29 Ekim kutlamaları pek kutlanamadı. Olayların gölgesinde geçen törenlerle bir nevi korku Cumhuriyet'inde yaşamaya başladık.
Kişisel açıdan bakarsak İzmir'den gelenlerle tam bir bohem tatil geçirdik.
Gönlüne göre gezmek dedikleri budur! Kadıköy'e mi gitsek diye düşünüp Heybeliada'ya kaçan, deli gibi üşüyüp Diasa'dan gördüğü ilk yünlü çorapları alan ve tanımadığı bir dolu insanla rakı balık keyfi yapıp şarkılar söyleyen bizlerdik. Ada insanı da bize benzer. Hava koşullarına inat neşesini kaybetmeyen, tek derdi son vapuru kaçırmak olan ( pek de umursamasakta) insanlardır. Uzun ömürlü olurlar sebebini cümlelerimde bulabilirsiniz.
Rakının dibini görüp koşarak diğer İzmirlilerin yanına kaçtık. İspanyolca şarkılarda salsa, Yunanca şarkılarda minicik yerde sirtaki çabaları... Sonunda Bambi'de ıslak hamburger, hımm ikişer tane.
Hayatı kendine kahredenlere, çok bıdı bıdı ıdı ıdı edip, mız mızlananlara diyeceğim o ki; .... vazgeçtim sizlere birşey diyemiyorum! :)

Dip Not: Son günlerde okuduğum kitap ( aynı anda 4 kitap okuyorum o ayrı) inanılmaz bir cevher! Tesadüfen buldum onu, kapağına vuruldum aldım. Her sayfa ayrı bir panayır yeri ve içi resimlerle renkli resimlerle dolu. Sevgili yazarı içine ödevler eklemiş, ödevleri yaparken oturup kahkahayla gülüyorum. Bir sonraki blog yazım bu yaptığım matrak ödevlerle ilgili ;)

Yorumlar

  1. kitap ile ilgili biligileir alabilir miyim?

    YanıtlayınSil
  2. merhaba,

    yukarda bahsettiğin kitabı çok merak ediyorum, bana yazarını ve adını söyler misin?

    teşekkürler

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme