Ana içeriğe atla

Kendime Meydan Okuyorum

Tatil bitti. Tanıdığım bildiğim bulutların altından ayrılıp, İstanbul'un sisinin içindeyim yine. Ama bu sefer daha güçlü olduğumu söyleyebiliriz.Yanımda en sevdiğim şarkıları ve kitapları getirdim. Bazı insanlar başka hayatlar yaşamak istediğinden, farklı karakterleri merak ettiğinden oyuncu olur. O taraklarda bezim olmadığından bende okuyarak gerçekliğin dışına çıkıyorum. Ne keyiftir be!

Tatilde şu matrak kitabımda 32. sayfaya geldim. Konu kendine meydan okumak. Bir türlü zaman ya da imkan bulamayıp ertelediğimiz ne varsa cımbızla ortaya çıkart diyor. Kolay olmadı biraz düşündüm. Sonucu üzücüydü. Varmış meğer, çokmuş meğer liste uzadıkça uzadı. Liste başında uçaktan paraşütle atlamak var. Belki ömrümde böyle bir imkan bulamayacağım ama en azından yamaç paraşütü için neler yapabileceğimi biliyorum. Bu yaz kesinlikle uçmalıyım.
Bu listenin uzunluğu asabımı bozmaya başlayınca, 24 saatlik dilimi biraz zorladım. Hergün listede adım adım ilerliyorum. Hayatımda bu kadar eğlenmemişimdir. Yarın sabah ısmarladığım defteri almaya gidiyorum. Gelecekte hafızam bana yetmez hale gelirse diye, yanında büssürü kalem, yapıştırıcı, ve kartpostallar aldım. Kendi ansiklopedimi oluşturabilirim artık. Gördüklerim, öğrendiklerim, benim bilgilerim olacak. Ve bütün kaygılardan, beğenilerden uzak duracak.

Dip Not. Oturarak başarıya ulaşan tek yaratık bir tavuktur.

*İsmimi doğru yazan kişiye rastlamadım. Hala.

Yorumlar

  1. Ben de tam "Seliz" yazıyor diyecektim... (Ki demiş de oldum esasen :)))

    YanıtlayınSil
  2. bak yamaç parasutunde eşlik ederim sana. arkadas bulamiyorum taa oralara gitmek için.

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme