Ana içeriğe atla

2010 Gitti Gidiyor, Bitti Bitiyor.2010'u günler sonra sonsuza kadar geride bırakacağız. Her yeni yıl yeni bir heyecandır. Kırmızı hakimdir konuya. Sürüyle dileğim var, hepsini gökyüzüne doğru haykıracağım ve kimselere ne istediğimi çaktırmayacağım. 2010'da öğrendiğim kem göz diye birşey var.
Kişisel açıdan 2010'da çok şey oldu hayatımda. "Yeni" kelimesini sıkça kullandım. Eskilerde oldu, eskiyenlerde.
Bu yıl keşfettiklerim arasında şunlar var:
Nerede yaşarsam yaşıyım güçlü olmak zorundayım.
Komik olmak uğruna şaklabanlık edenlere tebessüm etmeliyim, yoksa kavga çıkabilir.
Taklit aslını yaşatır.
İnsanların hasetliklerinden kasılıp kaldığını gördüğümde normal birşeymiş gibi geçip gitmeliyim.
Hepimiz ölümlüyüz, bunu idrak edip yaşamanın daha kaygısız olduğunu öğrendim.
Birisinin kötü biri olduğunu düşündüğümde, malesef beni yanıltmadığını gördüm.
Para kazanmak için kendini mahveden insanlar varmış, ama o parayı kazanmak uğruna başkalarını mahvedenler daha fazlaymış...
Herkesin paşa gönlü olmalıdır.
İyi niyetli olmak yetmez, karşınızdakinin de aynı niyette olması gerekir.
Üzgün olduğumda kendimi fazla ciddiye almamam gerek çünkü geçiyor.
Mutlu olduğumda da uzun sürmeme ihtimali çok yüksek.
Başkalarının sesleriyle aklımı doldurduğumda genellikle mutsuz oluyorum.
Kendi hissettiğim şekilde yaşadığımda, yediğimde, içtiğimde, güldüğümde, hareket ettiğimde şimdiye kadar hiç pişman olmadım. Unutmamam gerek bunu.
Birilerini hayatımdan çıkartmam gerekiyorsa bunu hemen yapmalıyım, yoksa gereksiz yere işler zorlaşıyor.
Ne yapmak istiyorsam onu yapmalıyım, fazla kasmaya sıkılmaya gerek yok.
İnsanları fazla ciddiye almamak gerek, bazen çok ciddiyetsiz oluyorlar.
Unutkanlık bir hastalık olabilir, ama kişiler cidden hatırlamak istediklerini unutmaz. Unuttum deniyorsa, erteleniyorsa arka fonda geç bunlarıı anam babam geç bunları... nakaratı çalabilir.
Aşk denilen 3 harfli tek kelime, tek bir kişiyle tanımlanmaz. Bir olay, bir his, bir durum olabilir. Kişi olursa gözümde çok büyütüyorum, hiçbir nesneye aşık olma durumum olamaz. Kan dolaşımına sahip olmayan, boşlukta yer kaplasada fazla değer taşımaz hayatımda.
İnandığım şeyler uğruna hatalar yapabilirim ama bu fikre kapılmadan önce zaman aşımına uğramasını beklesem iyi olur.
.....
Saatlerce yazabilirim kanımca. Bu yıl çok şey öğrendim çok! Bazıları unutulacak,  kalanlarla yola devam edeceğim. Hayat çok zor. Cidden asıl öğrendiğim budur.
Ama benimle aynı hisleri paylaşan milyarlarca insan olduğunu bilip 2011'de yeni güzelliklere, öğretilere ve zorluklara merhaba diyeceğim. Şu merhaba demek işi de çok komik geliyor ama demek ki kullanılabiliyormuş :)

Hey bohemler iyi yıllar! Çok hızlı bir yıl olacak, kıymetini bilelim. Gönlümüze göre bir ömür diliyorum.;)

Yorumlar

 1. ❄.* ❆❄.* .❄ . ❆❊. ❆❄.* .❄ . ❄.*
  Yeni yıl yeni yıl yeni yıl yeni yıl..
  bizzzlere kutlu olsun!
  Kıymetini bilelim Bohem'cim =)
  .❄ ❄❊❄.* .❄ . * ✱ ❆❄.* .❄

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Masaüstü Arka Planı Olarak Ayarla

Günde ortalama 5 saat durduğum evimdeki duvarların rengini değiştiremiyorum ama 12 saat karşısında durduğum bilgisayarımın arka planını sadece 2 tıkla değiştirebiliyorum.    

Zerrin Tekindor

Ne kadar sıradışı bir ressam olduğunu biliyor musunuz?  Şüpheli bir bakış, Rimeli akmış bir göz, Meraklı bekleyiş, Biraz mavi ya da mutlaka azıcık kızıl Sizi size hatırlatabilir. 

Canavar Cupcakeleri Yerken Şarlo Küvette Uyuyordu

Yazabilirim... En az 12 sayfa yazı yazabilirim. Günleri aylara sığdırıyorum. Bir küçük hafta sonunda filmleri, oyunları, kitapları devirip en sevdiğim insanlarla vakit geçiriyorum. Günde 4 saat uyuyorum. 20 saat yaşıyorum. Gece müziği duyunca kalkıp resim yapıyorum. Müziğe göre bir sandığın tepesinde duvara yapıştırdığım kartonları boyuyorum. En sevdiklerimi daha çok seviyorum. Daha az sevdiklerime kısacık zamanlar ayırıyorum. Şimdi biraz her telden çalalım: Canavar Cingöz: Kitap ayraçlarını benim gibi sevenler varsa bu iştahlı yaratığı yapmak çok kolay. Bir kağıt, uhu, makas ve renkli kağıtlarla hepimizin kendine has ayraçları olabilir. Hayal gücünüzü sınırlandırmayın! Sizinki daha çılgın ya da cici olabilir. Kitap çok sıkıcı olsa bile öyküyü kendinize göre renklendirebilirsiniz. Ve kitaplara notlar almak da aynı etkiyi yaratır. Her kitabın bir yazarı vardı ama sayfalarında kendi hükümdarlığınızı yaratabilirsiniz.  Yaz geldi meyve salatası çılgınlığı başladı. Ne söyledi