Ana içeriğe atla

Değişim Mutluluk Getirmiyor

Evimi değiştirdim, cep numaralarımı değiştirdim, saçımın rengi değişti, en sevdiğim koltuğun rengini bile değiştirdim ama ben değişmeyince olmuyor.
Hala haddinden fazla duygusal ve içten olabiliyorum. Karşımdaki insanların bencil ve duyarsız haline karşın bu içtenlik yıpranma sebebimdir.
Şimdi yenilikler içinde eski ben ile kaldım. Mutluyum aslında, huzurluyum ama hala istediğim gibi resim yapamıyorum. Hala istediğim gibi olmuyor bazı parçaları eksik puzzle'n ve bilirsiniz puzzle tam olmadan olmuyor.
Sonra yamalı ruhlar ortalıkla dolaşıyoruz. Şarkılar hep böyle oluşuyor, şairler yazılıyor.
Sonra gün gelecek, çekip gitme vakti geldiğinde işte filmlerde olduğu gibi bir alt metin oluşacak akıllarda: İlerleyebilmenin en zor yanı dönüp ardına bakmamaktır.

>Zor olacak ama başka hayat mı var yaşayacak?!

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Masaüstü Arka Planı Olarak Ayarla

Günde ortalama 5 saat durduğum evimdeki duvarların rengini değiştiremiyorum ama 12 saat karşısında durduğum bilgisayarımın arka planını sadece 2 tıkla değiştirebiliyorum.    

Zerrin Tekindor

Ne kadar sıradışı bir ressam olduğunu biliyor musunuz?  Şüpheli bir bakış, Rimeli akmış bir göz, Meraklı bekleyiş, Biraz mavi ya da mutlaka azıcık kızıl Sizi size hatırlatabilir. 

Canavar Cupcakeleri Yerken Şarlo Küvette Uyuyordu

Yazabilirim... En az 12 sayfa yazı yazabilirim. Günleri aylara sığdırıyorum. Bir küçük hafta sonunda filmleri, oyunları, kitapları devirip en sevdiğim insanlarla vakit geçiriyorum. Günde 4 saat uyuyorum. 20 saat yaşıyorum. Gece müziği duyunca kalkıp resim yapıyorum. Müziğe göre bir sandığın tepesinde duvara yapıştırdığım kartonları boyuyorum. En sevdiklerimi daha çok seviyorum. Daha az sevdiklerime kısacık zamanlar ayırıyorum. Şimdi biraz her telden çalalım: Canavar Cingöz: Kitap ayraçlarını benim gibi sevenler varsa bu iştahlı yaratığı yapmak çok kolay. Bir kağıt, uhu, makas ve renkli kağıtlarla hepimizin kendine has ayraçları olabilir. Hayal gücünüzü sınırlandırmayın! Sizinki daha çılgın ya da cici olabilir. Kitap çok sıkıcı olsa bile öyküyü kendinize göre renklendirebilirsiniz. Ve kitaplara notlar almak da aynı etkiyi yaratır. Her kitabın bir yazarı vardı ama sayfalarında kendi hükümdarlığınızı yaratabilirsiniz.  Yaz geldi meyve salatası çılgınlığı başladı. Ne söyledi