Ana içeriğe atla

Yer Çekimi Olmayan Ortamda Tükürmek İstiyorum

Başlığı görünce şaşırdınız, dikkat kesildiniz ve buradasınız. Azıcık daha sabredin nedenini açıklayacağım....:)

Dün akşam oturdum, hiç üşenmedim 10 sayfa yazı yazdım. Evet doğru okudunuz tam 10 sayfa. Son derece eğlenceliydi yazdıklarım. Aylar önce aldığım kitap, hala bana ödevler veriyor. Ben çalışkanım ve dediklerini yapıyorum diye değil. Öyle eğleniyorum ki dayanabilsem uyumaz 10 sayfa daha yazardım.

Şimdi durum şöyle oldu. Puf patikli ayaklarımı masaya uzattım, ansiklopedi şeklindeki defterim ve tuhaf kalemlerimi de aldım yanıma. Bir dilim tiramisu ve karanfilli çay ile herşey tamamdı. Bir liste gibi düşünün, hayatınızda yapmak istedikleriniz ama kalıplarınızın dışına çıkarak düşünmelisiniz. Sadece aile kurmak istiyorum, işimde başarılı olmak istiyorum... vb yazamazsınız. Hayat bunlardan ibaret değil ve hayatın içinde sadece bunlar yok.

Mesela ben;
Yer çekimsiz ortamda tükürmek istiyorum. Tükürgen bir insan olduğumdan değil tabii ki de , sadece merak ediyorum, hayal ediyorum ve istiyorum. Bu isteğime oturup dakikalarca güldüm. Sanırım sırrı bu!
Hadi birazcık daha isteklerimden bahsedeyim size...
Mesela birkaç sayfa öteye; tarifi sadece bana ait olan, çocuklarımın gelecekte annemin pastası diyecekleri bir pastam olsun! diye yazdım. Dr. Oetker'n reklamlarında kullanamayacağı tarzda bir pasta tabii bu. Efsane haline gelsin, torunlarımın torunları mutfaklarında benim pasta ile olan resmimi assınlar hatta.

Bir de sümüklü böcek çiftliğim olsun diye yazdım. Öyle bir adam vardı, okuduğumda ne tuhaf diye düşünmüştüm, hayal etmeye çalışmıştım inanılmaz gelmişti. Sonra benim neden olmasın ki dedim. Klişeden uzak, insanların yüz ifadesini görmek için bile söylenebilir: Sümüklü böcek çiftliğim var!

Hayal edin ve yazın. Yazarken mutlaka eğlenmeye çalışın. Sizi yazarken bile güldüren hayalleriniz olsun. Cicili bicili olmak zorunda değil. Şirinliklerden kaçınabilirsiniz, özgürsünüz. Gargamel'in burnunu ısırın, 80 günde dünya turuna çıkın. Belki benim gibi Brezilya'daki İsa Heykeli'nin önünde kollarınızı sonsuzluğa açmak isteyebilirsiniz.

Dream a little dream :)

Yorumlar

 1. E ben bayıldım bu post'a...
  Ayrıca sayfaya tıkladığımızda otomatik olarak çalan şarkı harika!! bi saattir dinliyorum..
  Not: bu harika post'unu daha fazla kişiyle paylaşmak istiyorum, blogumda SenBenBohem'den bahsedicem. İzleyici sayın artıcak, hazırlıklı ol =)
  Öptümm

  YanıtlayınSil
 2. aylar önce aldığın hangi kitap ? çok merak ettim

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme