Ana içeriğe atla

Better than love, Better than life

Bazı kişiler ve bazı oyunlar, hırslar, kıskançlıklar, üzüntüler, çabalar böyledir.
Hissettiğin sürece varsın. Öyle ki aşktan ve hayattan daha çılgınca bir his bu. Birini hırsından patlayacak kadar sevmek. Sinirden ağlayacak kadar nefret etmek. ve bütün bu duyguların insana yaşadığını hissettirmesi.

Sıradan hayatlar yaşayabiliriz. Bir ömrü gerçekten hiç birşey yapmadan geçirebiliriz.
Sevgi dolu olduğunu umduğumuz bir ailemiz, bizi sonsuz sevgiyle seveceğini umut ettiğimiz çocuklarımız olabilir. Pencereden dışarıya bakmanın mutlu ettiği anlarla dolu bir ömür, bir pasta kadar lezzetli sohbetlerimiz cabası.

"Jeux enfants" filmi kafamı kurcaladı. Julien karakteri 10 yıl içerisinde; Bir aile sahibi oluyor, evi arabası ve milyarlarca insanın özeneceği bir hayatı var ama kesinlikle mutlu değil.
Kültleşmiş kanının aksine, bu mükemmel hayat imajı gerçek mutluluğu getirmiyor. Çoğu insan istediği değil özendiği hayatı yaşıyor.
Şekillendirilmiş beğenilerinin ışığında seviyor, sevilmek istiyor.
Cesaret etmiyor. Cüret etmiyor. Baş kaldırmıyor. Peşinden koşmuyor.
Ben dahil birçoğumuz hayatımızı heba edebiliriz, bir karga gibi parıltının peşinden gidebiliriz.
Ya da çok sevme cesaretini gösterebiliriz.
Nazım tarzında bir yaşam aşkıyla.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Masaüstü Arka Planı Olarak Ayarla

Günde ortalama 5 saat durduğum evimdeki duvarların rengini değiştiremiyorum ama 12 saat karşısında durduğum bilgisayarımın arka planını sadece 2 tıkla değiştirebiliyorum.    

Zerrin Tekindor

Ne kadar sıradışı bir ressam olduğunu biliyor musunuz?  Şüpheli bir bakış, Rimeli akmış bir göz, Meraklı bekleyiş, Biraz mavi ya da mutlaka azıcık kızıl Sizi size hatırlatabilir. 

Canavar Cupcakeleri Yerken Şarlo Küvette Uyuyordu

Yazabilirim... En az 12 sayfa yazı yazabilirim. Günleri aylara sığdırıyorum. Bir küçük hafta sonunda filmleri, oyunları, kitapları devirip en sevdiğim insanlarla vakit geçiriyorum. Günde 4 saat uyuyorum. 20 saat yaşıyorum. Gece müziği duyunca kalkıp resim yapıyorum. Müziğe göre bir sandığın tepesinde duvara yapıştırdığım kartonları boyuyorum. En sevdiklerimi daha çok seviyorum. Daha az sevdiklerime kısacık zamanlar ayırıyorum. Şimdi biraz her telden çalalım: Canavar Cingöz: Kitap ayraçlarını benim gibi sevenler varsa bu iştahlı yaratığı yapmak çok kolay. Bir kağıt, uhu, makas ve renkli kağıtlarla hepimizin kendine has ayraçları olabilir. Hayal gücünüzü sınırlandırmayın! Sizinki daha çılgın ya da cici olabilir. Kitap çok sıkıcı olsa bile öyküyü kendinize göre renklendirebilirsiniz. Ve kitaplara notlar almak da aynı etkiyi yaratır. Her kitabın bir yazarı vardı ama sayfalarında kendi hükümdarlığınızı yaratabilirsiniz.  Yaz geldi meyve salatası çılgınlığı başladı. Ne söyledi