Ana içeriğe atla

The Way We Were


Bu akşam tv'de Robert Redford'u görünce aklıma "The Way We Were" filmi geldi.

Filmi ilk Sex and The City dizisinde duymuştum. Carrie, Big'e olan aşkını/ karmaşasını yorumlarken Hubbell diye bağırır. Sorunu bulmuştur: Big Hubbell'dır. -en kısaca haliyle bu kadar anlatabildim-

Peki kimdir bu adam?

Hubbell pek unutulacak bir isim değildi. Yıllar sonra Digiturk'te biri -ki bu Katie imiş- "Hubbell !" diye bağırınca kanalı değiştiremedim.

Kı kı Katie ve Hubbell'n aşkı...
Çevrenin imkansız gördüğü, iki zıt karakterin birbirlerini sevmesi.
Filmlerde baskın kadın karakterleri görmek pek mümkün değildir. İdealleri, politik görüşü, fikirleri olan bir kadın Katie.
Ve aşkı uğruna fikirlerinden vazgeçmiyor. Belki de filmi farklı kılan nokta budur.

Filmin meşhur replikleri ise:Katie Morosky Gardner: I don't have the right style for you do I?
Hubbell Gardner: No you don't have the right style.
Katie Morosky Gardner: I'll change.
Hubbell Gardner: No, don't change. You're your own girl, you have your own style.
Katie Morosky Gardner: But then I won't have you. Why can't I have you?
Hubbell Gardner: Because you push too hard, every damn minute. There's no time to ever relax and enjoy living. Every things too serious to be so serious.
Katie Morosky Gardner: If I push too hard it's because I want things to be better, I want us to be better, I want you to be better. Sure I make waves you have I mean you have to. And I'll keep making them till your everything you should be and will be. You'll never find anyone as good for you as I am, to believe in you as much as I do or to love you as much.
Hubbell Gardner: I know that.
Katie Morosky Gardner: Well then why?
Hubbell Gardner: Do you think if I come back its going to be okay by magic? What's going to change? What's going to be different? We'll both be wrong, we'll both lose.
Katie Morosky Gardner: Couldn't we both win? ...................
Katie Morosky Gardner: Your girl is lovely, Hubbell. 


...................
Hubbell Gardner: You never give up, do you?
Katie Morosky Gardner: Only when I'm absolutely forced to. But I'm a very good loser...
Hubbell Gardner: Better than I am.
Katie Morosky Gardner: Well, I've had... more practice. 
Sıkıcılıktan uzak, eski, renkli bir film.

Filmin meşhur şarkısı filmle aynı adı taşıyan "The Way We Were" ve o şarkıya sesini veren Barbra Streisand filmde Katie karakterini tam tabiriyle muhteşem canlandırıyor.

Filmi izledikten sonra gerçek hayatta "Katie ve Hubbell yok" demeyeceksiniz ya da diyemeyeceksiniz. Her kadın Katie gibi özverili ve dik başlı olabileceği gibi, her erkek Hubbell gibi aldatıcı ve aşık olabilir.

Yorumlar

  1. Yaaaa 1 sene oldu desem izleyeli (beraber)!!!

    YanıtlayınSil
  2. evet pötür.
    bodrum'da mutlaka izlenmeli diye diye az aramadık korsan dvd'sini :)

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Masaüstü Arka Planı Olarak Ayarla

Günde ortalama 5 saat durduğum evimdeki duvarların rengini değiştiremiyorum ama 12 saat karşısında durduğum bilgisayarımın arka planını sadece 2 tıkla değiştirebiliyorum.    

Zerrin Tekindor

Ne kadar sıradışı bir ressam olduğunu biliyor musunuz?  Şüpheli bir bakış, Rimeli akmış bir göz, Meraklı bekleyiş, Biraz mavi ya da mutlaka azıcık kızıl Sizi size hatırlatabilir. 

Canavar Cupcakeleri Yerken Şarlo Küvette Uyuyordu

Yazabilirim... En az 12 sayfa yazı yazabilirim. Günleri aylara sığdırıyorum. Bir küçük hafta sonunda filmleri, oyunları, kitapları devirip en sevdiğim insanlarla vakit geçiriyorum. Günde 4 saat uyuyorum. 20 saat yaşıyorum. Gece müziği duyunca kalkıp resim yapıyorum. Müziğe göre bir sandığın tepesinde duvara yapıştırdığım kartonları boyuyorum. En sevdiklerimi daha çok seviyorum. Daha az sevdiklerime kısacık zamanlar ayırıyorum. Şimdi biraz her telden çalalım: Canavar Cingöz: Kitap ayraçlarını benim gibi sevenler varsa bu iştahlı yaratığı yapmak çok kolay. Bir kağıt, uhu, makas ve renkli kağıtlarla hepimizin kendine has ayraçları olabilir. Hayal gücünüzü sınırlandırmayın! Sizinki daha çılgın ya da cici olabilir. Kitap çok sıkıcı olsa bile öyküyü kendinize göre renklendirebilirsiniz. Ve kitaplara notlar almak da aynı etkiyi yaratır. Her kitabın bir yazarı vardı ama sayfalarında kendi hükümdarlığınızı yaratabilirsiniz.  Yaz geldi meyve salatası çılgınlığı başladı. Ne söyledi