Ana içeriğe atla

Bal Kabağı Modu

Hafta içleri düzene boyun eğen varlığımı, hafta sonları maksimum seviyede sosyalleştiriyorum.
Her çalışanın uzaktan özlem duyduğu, kaçırdığı etkinlikler vardır. Oturduğumuz koltukta word, excel ve outlook arasında dünyadaki varlığımızı kanıtlarız. Dün ne yaptın? sorunun yanıtı "Gönderilmiş Öğeler" dedir.

İşte bütün bu Modern Zamanlar'ın içinde Şarlo misali düzeni bozdum.
İstanbul için Bienal zamanı. Bu kapsamda yere mümkün olduğu kadar yaklaşıp, en püfürük kıyafetleri geçirip, sanat aşığı birkaç arkadaşımla düştük yollara.
Cuma akşam 19.00 da başlayan sanat, Pazar gece 23.00 de son buldu. (Devamı h.içinde diye sözleşerek)

Bu nedenle saatler 00.00'ı gösterdiğinde ben "Bal Kabağı Modu"nda derin bir uykudaydım.
İnanılmaz renkli rüyalardan uyandım ve haftaya boynum tutuk, ayaklarım zonk zonk bir vaziyette başladım.

Resimler şahidim olsun:
(Üstü kapalı tehdit: Resimleri gördüğüm yer ve kişilerin peşine düşmek hakkımdır! )Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Masaüstü Arka Planı Olarak Ayarla

Günde ortalama 5 saat durduğum evimdeki duvarların rengini değiştiremiyorum ama 12 saat karşısında durduğum bilgisayarımın arka planını sadece 2 tıkla değiştirebiliyorum.    

Zerrin Tekindor

Ne kadar sıradışı bir ressam olduğunu biliyor musunuz?  Şüpheli bir bakış, Rimeli akmış bir göz, Meraklı bekleyiş, Biraz mavi ya da mutlaka azıcık kızıl Sizi size hatırlatabilir. 

Canavar Cupcakeleri Yerken Şarlo Küvette Uyuyordu

Yazabilirim... En az 12 sayfa yazı yazabilirim. Günleri aylara sığdırıyorum. Bir küçük hafta sonunda filmleri, oyunları, kitapları devirip en sevdiğim insanlarla vakit geçiriyorum. Günde 4 saat uyuyorum. 20 saat yaşıyorum. Gece müziği duyunca kalkıp resim yapıyorum. Müziğe göre bir sandığın tepesinde duvara yapıştırdığım kartonları boyuyorum. En sevdiklerimi daha çok seviyorum. Daha az sevdiklerime kısacık zamanlar ayırıyorum. Şimdi biraz her telden çalalım: Canavar Cingöz: Kitap ayraçlarını benim gibi sevenler varsa bu iştahlı yaratığı yapmak çok kolay. Bir kağıt, uhu, makas ve renkli kağıtlarla hepimizin kendine has ayraçları olabilir. Hayal gücünüzü sınırlandırmayın! Sizinki daha çılgın ya da cici olabilir. Kitap çok sıkıcı olsa bile öyküyü kendinize göre renklendirebilirsiniz. Ve kitaplara notlar almak da aynı etkiyi yaratır. Her kitabın bir yazarı vardı ama sayfalarında kendi hükümdarlığınızı yaratabilirsiniz.  Yaz geldi meyve salatası çılgınlığı başladı. Ne söyledi