Ana içeriğe atla

Herkes Turta Olabilir

"Uzaklara git. Rüzgar senin peşinde. Git ve asla dönme." demiş büyük usta Tolkien.

Kendinize söylemek zorunda değilsiniz bunu. Dertlerinize haykırın, sevmediklerinize haykırın ya da sevdiğinizi sandıklarınıza.
Uzun zaman oldu yazmayalı, çizmeyeli. Çok dinledim böyle zamanlarda. Çok okudum, çok yürüdüm. Hayallerimde çok oldu, kırıkları da.

... aldırmam hiç yağmurlara benim güzel hatalarım var. diyordu şarkıda. Aslında çoğu hata güzeldir. Ders olur. Önce şişer gözler, düğümlenir boğazlar. Sonra şairinde dediği gibi -zaman bütün acıları hafifletir-.

Görüşmeyeli bloğumda ben de 1 yaş büyüdük. Gelecek torunlarıma hitap ettiğim (espirisi, balı kaymağı budur) sen ben bohem 1 yaşına bastı. Bu 1 yılda mezun oldum, yaşadığım şehri değiştirdim, aşık oldum, güzel oyunlar izledim, saatlerce yürüdüm, yalın ayak dans ettim, 10 küsür saat aralıksız ağladım, bir kişiyi öteki dünyaya hüzün içinde uğurladım, yeni dostlarım oldu, eski dostlardan birine veda ettim.

Çok doluydu bu yıl. Hem hayatımın en güzel zamanları geçti, hem de en üzücü. Hepimiz birlikteydik ve üzüntüleri de sevinçleri de hep şarkılara emanet ettik. Kelimelerin suyu ses, güneşi hayal gücüdür.


Ayaklarınıza sahip olduğunuz sürece yürüyün ama onları şımartmak için tepeye dikeceğinize dans edin. Onları yorun. Dönülmez akşamın ufkunda bütününüz dinlenecektir zaten.
Daha az uyku daha bol hayattır.
Birisine birşey anlatırken gökkuşağının bitiminde küp altın bulmuş gibi büyük bir ışıltıyla anlatın.

Ve sadece bu öğütleri dinlemeyin kendiniz de yenilerini ekleyin :)

Filmdeki küçük kız büyüyünce turta olmanın hayalini kuruyordu. Hayallerinizi sıkıcılaştırmayın. Herkes hayalinde turta olabilir :)


Bu tarz yazıları fazla benimsediğimin farkındayım. Ama önemsemiyorum. Ben bile kendime verdiğim akılları unutuyorum. Sonra dönüp bir yabancı gibi bunları okuyorum. Şimdi yazan benim ama kaydettikten sonra sadece bir takipçi olacağım.

Yorumlar

  1. Fotoğraf, Boğaziçi'ndeki o gece, dilek balonları ve tanıdığım şahane kız:) Ne güzel yazmışsın! Dilerim yıllar yürünecek yolları, kaybetmediğin ve cesurca peşinden gittiğin hevesleri ve aşkı hiç eksiltmez ömründen:)

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme