Ana içeriğe atla

Müzikle OkuyunBu yoruma bayıldım!

Uzun zamandır yazmıyorum... 
Nereden başlasam... 
Kısa kısa olsun o zaman. 

Yıllardır 17 yaşında hissederdim, son günlerde 18 den gün almaya başladım. 
Yokuş aşağıya çiklet pembesi ayakkabılar ve uçan bir etekle koşuyorum. Yeşil bir şapkayla güneşte oturuyorum sıkıldıkça.

Kesinlikle daha çok dans ediyorum. 
Kimseler duymasın, kulaklarımda inanılmaz ritimlerde alt komşumun sinirlerini aynı oranda zıplatıyorum :)

Arkadaşlarım el birliğiyle izlemediğim ne kadar kült film varsa izletiyorlar. 
Pencereden bu 4 genç ne izliyor diye bakan yoldan geçenlere inat, kendi halimizde kanepemizde kurulabiliyoruz. 
Natural Born Killers: Mine, Utku, Ferhat ve ben.

Dondurma mevsimi başladı ama soğuk meyveli yoğurdum gözümden düşmedi. 

Ikea'dan aldığım dolabı simetri hastalarının sinirini bozacak derecede yamuk kurmuşum. Sola doğru 20 derece eğik :D Görenlerin 1 dk önünde durup anlamaya çalışması hoşuma gitti. 

Kurban bayramı için Milano'ya bilet aldım. Bir anda oldu, kampanyanın son biletini almışım. Hoşuma gitti bu iş. 

İtalya'dan aldığım el yapımı defterime başladım! Günlük ya da ajanda değil. Daha çok anlık.

Hala ilginç olanlar dikkatimi çekiyor, farklı olanları merak ediyorum ve yüzümü güldürecek ne varsa onlarla yola devam ediyorum. 

Geçen gün (yine)Robert Redford ve Jane Fonda'nın bir filmine rastladım. Sanırım ilk kez 14 yıl önce izlemiştim. Genç evli bir çifti konu alıyor. Jane Fonda'nın karakterini görünce ups diye içimden geçirmedim değil. 
Adam tam Rıfkı*
*Rıfkı: Mülayim, işten eve evden işe gidip gelen tipik evcimen koca karakterine verdiğim isim. 
Kadın adama yalın ayak yürümedi diye kızarken, adam kış günü neden yalın ayak yürümesi gerektiğini anlamıyor. Çok tanıdık. 

Şarkı bitti. Yazı da bitiyor.

Sabahları uyanmak için ilk müzik açıyorum. Uyumak için ilk müziği kapatıyorum.

İyi geceler.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Masaüstü Arka Planı Olarak Ayarla

Günde ortalama 5 saat durduğum evimdeki duvarların rengini değiştiremiyorum ama 12 saat karşısında durduğum bilgisayarımın arka planını sadece 2 tıkla değiştirebiliyorum.    

Zerrin Tekindor

Ne kadar sıradışı bir ressam olduğunu biliyor musunuz?  Şüpheli bir bakış, Rimeli akmış bir göz, Meraklı bekleyiş, Biraz mavi ya da mutlaka azıcık kızıl Sizi size hatırlatabilir. 

Canavar Cupcakeleri Yerken Şarlo Küvette Uyuyordu

Yazabilirim... En az 12 sayfa yazı yazabilirim. Günleri aylara sığdırıyorum. Bir küçük hafta sonunda filmleri, oyunları, kitapları devirip en sevdiğim insanlarla vakit geçiriyorum. Günde 4 saat uyuyorum. 20 saat yaşıyorum. Gece müziği duyunca kalkıp resim yapıyorum. Müziğe göre bir sandığın tepesinde duvara yapıştırdığım kartonları boyuyorum. En sevdiklerimi daha çok seviyorum. Daha az sevdiklerime kısacık zamanlar ayırıyorum. Şimdi biraz her telden çalalım: Canavar Cingöz: Kitap ayraçlarını benim gibi sevenler varsa bu iştahlı yaratığı yapmak çok kolay. Bir kağıt, uhu, makas ve renkli kağıtlarla hepimizin kendine has ayraçları olabilir. Hayal gücünüzü sınırlandırmayın! Sizinki daha çılgın ya da cici olabilir. Kitap çok sıkıcı olsa bile öyküyü kendinize göre renklendirebilirsiniz. Ve kitaplara notlar almak da aynı etkiyi yaratır. Her kitabın bir yazarı vardı ama sayfalarında kendi hükümdarlığınızı yaratabilirsiniz.  Yaz geldi meyve salatası çılgınlığı başladı. Ne söyledi