Ana içeriğe atla

11 Numaralı Vagon

Hayatımın enteresan bir döneminde 11 numaralı vagonda bulutlara doğru gidiyorum. 
Siz öyle hayal edin şimdilik. 
7 yıl sonunda ilk kez kendime zaman ayırabiliyorum; istediğim saatte uyanma lüksüm, gereksiz mailleri okumak için bol bol vaktim var. 
Kırmızı ünlemlilere son!
Şimdi tam da bu anda "ne yapmak istiyorsun?" diye gelen sorulara yüzümde o düşünceli ifadeyle bakabiliyorum.
Hem de istediğim kadar saniye. Belki dakika. 

 Yoğun çalışma saatlerinin dışındaki hayatı yıllardır merak ediyordum. Şimdi benimle birlikte öğrenmek ister misiniz?
Toplantı odalarının dışında neler olduğunu?
Kendi günlük hayatımızın raporlarını ve ödememiz gereken zaman/yaşam tutarlarını merak ediyor musunuz?

Organik sebzelerin dışında, organik kendi kendine idare eden bir insan hayatının sağlığına duacıyım. 
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Masaüstü Arka Planı Olarak Ayarla

Günde ortalama 5 saat durduğum evimdeki duvarların rengini değiştiremiyorum ama 12 saat karşısında durduğum bilgisayarımın arka planını sadece 2 tıkla değiştirebiliyorum.    

Zerrin Tekindor

Ne kadar sıradışı bir ressam olduğunu biliyor musunuz?  Şüpheli bir bakış, Rimeli akmış bir göz, Meraklı bekleyiş, Biraz mavi ya da mutlaka azıcık kızıl Sizi size hatırlatabilir. 

Canavar Cupcakeleri Yerken Şarlo Küvette Uyuyordu

Yazabilirim... En az 12 sayfa yazı yazabilirim. Günleri aylara sığdırıyorum. Bir küçük hafta sonunda filmleri, oyunları, kitapları devirip en sevdiğim insanlarla vakit geçiriyorum. Günde 4 saat uyuyorum. 20 saat yaşıyorum. Gece müziği duyunca kalkıp resim yapıyorum. Müziğe göre bir sandığın tepesinde duvara yapıştırdığım kartonları boyuyorum. En sevdiklerimi daha çok seviyorum. Daha az sevdiklerime kısacık zamanlar ayırıyorum. Şimdi biraz her telden çalalım: Canavar Cingöz: Kitap ayraçlarını benim gibi sevenler varsa bu iştahlı yaratığı yapmak çok kolay. Bir kağıt, uhu, makas ve renkli kağıtlarla hepimizin kendine has ayraçları olabilir. Hayal gücünüzü sınırlandırmayın! Sizinki daha çılgın ya da cici olabilir. Kitap çok sıkıcı olsa bile öyküyü kendinize göre renklendirebilirsiniz. Ve kitaplara notlar almak da aynı etkiyi yaratır. Her kitabın bir yazarı vardı ama sayfalarında kendi hükümdarlığınızı yaratabilirsiniz.  Yaz geldi meyve salatası çılgınlığı başladı. Ne söyledi