Ana içeriğe atla

Sinek Sekiz - Tüketimin Karşısında Bir Üretim Savaşçısı

Uzun uzun düşündüğüm uzun bir zaman sonra yazmak kolay olmadı. 
 Bugün  Sinek Sekiz sitesini (https://www.sineksekiz.com) ziyaret ettikten ve üretkenliği gördükten sonra telefonumu bir kenara bıraktım, Netflix'i kapattım ve yazmaya başladım. 

Yeni yıl.
Minik bir tarih değişikliğine bağlı zamandaki büyük geçiş. 
Sürüyle anlam yüklenen, bazıları için çok önemli, bazıları ve belki çoğu için de olağan bir gün geçişi. Hatta tarihteki kaçınılmaz bir ilerleme. 

Genellikle yeni yılda kart yazarım.
Pardon.
Yazardım. 
Sürüyle kartımı kendime sakladım, yıllardır hiç kart yazmıyorum.

Bu yıl kendimde de biraz ilerleme göstermek adına aşağıda resmini göreceğiniz ajandalardan, kitaplardan ve keselerden aldım dostlarıma. 

Peki kendime torpil geçip keseleri -kendime- almış olabilirim. 
Buna sonra karar vereceğim. 

Fiyatları oldukça uygun, kendileri fiyatına göre oldukça zahmetli, emekli, hep aradığımız doğallığı -organikliği- içeren inanılmaz parçalar. 

eskiden mutlulukla ilgili aklımda kalmayan sözlerden buraya yazmak isterdim ama diyorum ya aklımda kalmadı.
Muhtemelen yazmadım.
Ki ben yazmayı severdim. 

Sözün özü siz bence bu yeni yılda bana değil de başka bir sevdiğinize bu siteden hediyeler seçin ve güzel işler yapanlara destek olalım.
Belki bir gün bir ihtimal loto bize çıkar ve biz de böyle işler yaparız. Azıcık suya sabuna, toprağa değeriz, kendimize ait zamanlarımız olur. Gerçekten kendimize ait. Gerçekten üretkenlik içeren. 

Not. Lotonun çıkması parayla bağlantılı değildir, yazar burada ironi yapmak istemiştir. 
Belki bunu buraya yazmam da bir ironidir.
Bunu anlamayanlar hediye almayabilir. 
Yeni yıl için yeşil ve kırmızı kazak almaya devam edebilir.
Anlayanları sipariş vermeye çağırıyorum. Biz tembel okurlar, aktif bir çalışma yapmalı. 

Site:

çok önemli not. bu yazı reklam içermez. oldukça kişiseldir. 
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Masaüstü Arka Planı Olarak Ayarla

Günde ortalama 5 saat durduğum evimdeki duvarların rengini değiştiremiyorum ama 12 saat karşısında durduğum bilgisayarımın arka planını sadece 2 tıkla değiştirebiliyorum.    

Zerrin Tekindor

Ne kadar sıradışı bir ressam olduğunu biliyor musunuz?  Şüpheli bir bakış, Rimeli akmış bir göz, Meraklı bekleyiş, Biraz mavi ya da mutlaka azıcık kızıl Sizi size hatırlatabilir. 

Canavar Cupcakeleri Yerken Şarlo Küvette Uyuyordu

Yazabilirim... En az 12 sayfa yazı yazabilirim. Günleri aylara sığdırıyorum. Bir küçük hafta sonunda filmleri, oyunları, kitapları devirip en sevdiğim insanlarla vakit geçiriyorum. Günde 4 saat uyuyorum. 20 saat yaşıyorum. Gece müziği duyunca kalkıp resim yapıyorum. Müziğe göre bir sandığın tepesinde duvara yapıştırdığım kartonları boyuyorum. En sevdiklerimi daha çok seviyorum. Daha az sevdiklerime kısacık zamanlar ayırıyorum. Şimdi biraz her telden çalalım: Canavar Cingöz: Kitap ayraçlarını benim gibi sevenler varsa bu iştahlı yaratığı yapmak çok kolay. Bir kağıt, uhu, makas ve renkli kağıtlarla hepimizin kendine has ayraçları olabilir. Hayal gücünüzü sınırlandırmayın! Sizinki daha çılgın ya da cici olabilir. Kitap çok sıkıcı olsa bile öyküyü kendinize göre renklendirebilirsiniz. Ve kitaplara notlar almak da aynı etkiyi yaratır. Her kitabın bir yazarı vardı ama sayfalarında kendi hükümdarlığınızı yaratabilirsiniz.  Yaz geldi meyve salatası çılgınlığı başladı. Ne söyledi