Ana içeriğe atla

selis olmak kolay değilkarşı taraf: isminiz
selis
karşı taraf: anlamadım
selis
karşı taraf: seliz
hayır selis
karşı taraf: seniz
hayır başı sonu S, selis
karşı taraf: senis
hayır filiz
karşı taraf: peki filiz hanım size nasıl yardımcı olabiliriz?
....

ismin ne güzel anlamı ne?
ne kadar farklı
nereden bulmuşlar bu ismi
senin gibi farklı bir isim
kızıma koyabilir miyim, yeğenime koydum, arkadaşımın bebeği için önerdim.

herkes çok iyi yaptı, çok sevdi
ama bilmiyorlar ki selis olmak kolay değil.

hem ismen hem de cismen
belki ismimden geliyor ki kolay anlaşılmıyor, kolay anlaşılmıyorum. bu bir süreç anlayınca çok kolay çok zevkli ama anlayana kadar anlatana kadar kolay mı değil.
benden hale, jale, lale olmazdı o kesin. bir ayşe değilim, pelin, selin, melis de kesinlikle olamazmışım. su, pırıl, parla marla aman tanrım düşünemiyorum. jenerik bir isim de gitmezmiş anlaşılan.
ne garip insanlar ismiyle yaşarken ismin ne kadar önemli ve büyük sorumluluk olduğunun farkında mıyız?
anneme ayşe ismini koyacaklarında halası karşı çıkmış. bin tane ayşe'den biri olamaz demiş. vizyoner kadındı tanıdığımda 80lerinde olmasına rağmen ince şık çorapları ve kibar oturuşuyla hep hatırlayacağım.
annem de belki bu anısından dolayı ismimi selis koymuş, selis olsun istemiş.
o da bilememiş selis olmanın kolay olmayacağını, tahmin edememiş ne yapsın, 24'lerinde gencecik kız.
24 yaşımda çocuk sahibi olduğumu düşünemiyorum bile. 34lerime az kaldığı halde...

ismi de cismi gibi zor demiştim.
ismim bana anlamını içeren bir duruluk vermemiş belki ama olayların içinde kesinlikle akışkan, deli dolu bir durumum var. kabın şeklini almaktansa akıp gitmek uzaklaşmak istiyorum.

çok uzun zaman sonra ne yazacağımı bilmiyordum ama bu yazının da böyle gelişmesi gerekiyormuş.
oysa emindim ki anda kalmakla ilgili sövüm sayacaktım.
neyse onu da başka bir yazıya saklıyorum.

iyi pazarlar.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Masaüstü Arka Planı Olarak Ayarla

Günde ortalama 5 saat durduğum evimdeki duvarların rengini değiştiremiyorum ama 12 saat karşısında durduğum bilgisayarımın arka planını sadece 2 tıkla değiştirebiliyorum.    

Zerrin Tekindor

Ne kadar sıradışı bir ressam olduğunu biliyor musunuz?  Şüpheli bir bakış, Rimeli akmış bir göz, Meraklı bekleyiş, Biraz mavi ya da mutlaka azıcık kızıl Sizi size hatırlatabilir. 

Canavar Cupcakeleri Yerken Şarlo Küvette Uyuyordu

Yazabilirim... En az 12 sayfa yazı yazabilirim. Günleri aylara sığdırıyorum. Bir küçük hafta sonunda filmleri, oyunları, kitapları devirip en sevdiğim insanlarla vakit geçiriyorum. Günde 4 saat uyuyorum. 20 saat yaşıyorum. Gece müziği duyunca kalkıp resim yapıyorum. Müziğe göre bir sandığın tepesinde duvara yapıştırdığım kartonları boyuyorum. En sevdiklerimi daha çok seviyorum. Daha az sevdiklerime kısacık zamanlar ayırıyorum. Şimdi biraz her telden çalalım: Canavar Cingöz: Kitap ayraçlarını benim gibi sevenler varsa bu iştahlı yaratığı yapmak çok kolay. Bir kağıt, uhu, makas ve renkli kağıtlarla hepimizin kendine has ayraçları olabilir. Hayal gücünüzü sınırlandırmayın! Sizinki daha çılgın ya da cici olabilir. Kitap çok sıkıcı olsa bile öyküyü kendinize göre renklendirebilirsiniz. Ve kitaplara notlar almak da aynı etkiyi yaratır. Her kitabın bir yazarı vardı ama sayfalarında kendi hükümdarlığınızı yaratabilirsiniz.  Yaz geldi meyve salatası çılgınlığı başladı. Ne söyledi